668 280 780 sekretariat kolorowonaukowo@gmail.com

O zajęciach

Jak wzbudzić w dziecku ciekawość świata?

Ciekawość jest jednym z najważniejszych czynników potrzebnych do wszechstronnego rozwoju dziecka. Moc ciekawości pomaga dzieciom w rozwiązywaniu problemów, rozwijaniu własnych pomysłów oraz poznawaniu świata. Oferowane przeze mnie zajęcia mają na celu pokazanie dzieciom ciekawych zjawisk zachodzących w naturze.

Dzieci mogą zobaczyć na żywo jak tworzą się błyskawice, dlaczego niebo jest niebieskie, skąd się bierze woda w kranie oraz poznać wiele innych fascynujących zjawisk, które mają miejsce w przyrodzie i nie tylko. Wszystko to poprzez eksperymenty robione przez dzieci podczas zajęć! Każde zajęcia są całkowicie bezpieczne dla dziecka.

Zajęcia:

R

Każde to nowy fascynujący temat ze świata nauki

R

Na których sprzęt jest jak w prawdziwych laboratoriach

R

Dzieci zabierają do domu efekty swojej pracy

R

Odbywają się w małych grupach 8-10 dzieci

R

Trwają godzinę lekcyjną

R

Odbywają się raz na dwa tygodnie przez cały rok szkolny

R

Dzieci samodzielnie wykonują eksperymenty

Zjawiska naturalne

Burza i groźne błyskawice, czyli małe co nieco o elektryczności Dzieci dowiadują się jak powstają błyskawice, czy w sali można zrobić chmurę oraz co zrobić, by włosy stanęły dęba. Magicznie (elektrostatycznie) wprawią w ruch różne przedmioty oraz spróbują zapanować nad małymi błyskami.

Wulkany, tornada i trzęsienia ziemi Dzieci dowiedzą się, dlaczego wulkan wybucha, czy trąba powietrzna może być niebezpieczna oraz czy w Polsce są trzęsienia ziemi. Wybuchną chemiczne wulkany, zaobserwują wodne tornada i doświadczą na własnej skórze siłę trzęsienia ziemi.

Kolorowo na biało, czyli śniegowo – lodowe zajęcia Dzieci Zobaczą „znikający” sztuczny śnieg, wyślą bardzo nietypowy list oraz dowiedzą się w jakim celu posypuje się chodniki i drogi solą, czyli czym są mieszaniny oziębiające. „Siła powietrza” – Dzieci dowiedzą się czy powietrze może być niebezpieczne, poczują jego siłę, poznają jak działa silnik odrzutowy oraz zbudują pewien pojazd.

Zagadnienia chemiczne

Świat kolorowych soli chemicznych Bardzo chemiczne zajęcia :). Czy każda sól jest słona? Dzieci samodzielnie przeprowadzą reakcje strącenia (w których powstaną fantastycznie kolorowe sole nierozpuszczalne w wodzie). Używając soli dzieci stworzą tzw. ogród chemiczny, w którym w ciągu zajęć będą rosły „chemiczne rośliny”.

Kwasy i zasady czyli dlaczego magiczny płyn zmienia kolory Na tych zajęciach dzieci poznają trochę chemii. Dowiedzą się co to jest skala pH. Zabawią się w profesjonalne laboratorium chemiczne mierząc i badając substancje wskaźnikami pH, a na koniec zrobią swoją własną mieszaninę.

Suchy lód – niesamowite właściwości dwutlenku węgla Dzieci dowiedzą się, co to jest suchy lód, stworzą „mgliste” bańki, zobaczą kolorowe kominy oraz zrobią samopompujące się rękawiczki.

Zagadnienia fizyczne

Tęcza w szklance, czy to możliwe ? Nauka o gęstości Dzieci dowiedzą się co ciekawego w kwestii gęstości wynalazł Galileusz, jak zrobić tęczę w szklance i co to
jest bąbelkująca lampa.

Ciekawostki o ciśnieniu Dzieci dowiedzą się co to znaczy, że ciśnienie może być wysokie lub niskie. Jak działa łóżko fakira. Dowiedzą się kim był i co wymyślił Pan Pascal, a także jak w oparciu o to zrobić śmiesznego psikusa.

Siła Dzieci dowiedzą się co to jest siła i gdzie można jej doświadczyć, sprawdzą jak wytrzymałe potrafią być konstrukcje, a także spróbują wydostać się z pewnej pułapki.

Grawitacja, co to takiego? (na Ziemi, Księżycu, Marsie i w kosmosie) Co spada szybciej piłka, malutki kamyczek, piórko a może spadochron? Jak ciała spadają w próżni? Dlaczego spadochron działa? Dzieci poznają odpowiedzi na te i inne pytania, a wszystko w ciekawych doświadczeniach.

Jak działa dom

Oczyszczanie wody Skąd bierze się woda w naszych kranach? Do czego służy „Gruba Kaśka” stojąca na Wiśle? Dzieci samodzielnie skonstruują filtr wodny i oczyszczą wykonane błotko. W domu natomiast sprawdzą kolorowy sposób oczyszczania :).

Elektryczność Skąd mamy prąd w domach? Jak działa żarówka? Dzieci zbudują własne obwody elektryczne, wprawią w ruch wiatraczki, zaświecą żarówki i „porozmawiają” z Panem Ohmem.

Dlaczego duże komary chodzą po wodzie? Dzieci dowiedzą się o magii płynu do naczyń tworząc tęczę na talerzu, nauczą się o napięciu powierzchniowym robiąc zadziwiające eksperymenty, poznają świat od środka.. a czego? Dzieci dowiedzą się na zajęciach.

Mydełka Dzieci zapoznają się ze stanami skupienia robiąc doświadczenia a tworząc kolorowe mydełka dowiedzą się co to jest topnienie i krzepnięcie.

Jak to możliwe

Iluzje optyczne Jak to możliwe, że znikają kolory albo się pojawiają? Jak obrazek na kartce papieru wprawić w ruch? Dlaczego nasze oczy widzą co innego niż jest w rzeczywistości? Na te pytania dzieci znajdą poznają odpowiedź na zajęciach.

Magia zwierciadła Dzieci dowiedzą się jak odbija się światło, do czego służy służy peryskop, jak działa kalejdoskop i dlaczego krzywe zwierciadło pokazuje śmieszne miny (stworzą własne). Zajęcia z optyki na wesoło.

Niesamowite właściwości płynów nieniutonowskich Jak działają ruchome piaski Czy uda się dzieciom je pokonać ?). Co to jest płyn? Czy płyn może zachowywać się jak ciało stałe. Dzieci zrobią ciekawe płyny i sprawdzą ich właściwości w wielu eksperymentach.

Zajęcia okolicznościowe

Doświadczenia miłosne Jak bardzo kochasz ? Dzieci sprawdzą swoją miłość „termometrem miłości”. Zmienią kolor kwiatów i dowiedzą się, jak się rozgrzać a to wszystko poprzez fascynujące doświadczenia.

Charakteryzacja filmowa Dzieci dowiedzą się na czym polega charakteryzacja filmowa, stworzą na własnej skórze ranę niczym z filmów akcji oraz zrobią mały wybuch.

Świątecznie! Jajko – niesamowicie wytrzymała konstrukcja Zrobimy jajo smoka, będziemy szukać największego siłacza, który zgniecie jajko i dowiemy się jak wytrzymałe są jajka.

Gdzie mieszka Święty Mikołaj? Zbudujemy własnoręcznie kompas i zapoznamy się z magnetyzmem.

Skontaktuj się z nami

[

Katarzyna Latawiec

sekretariat

(zapisy na zajęcia,

wszystkie sprawy)

tel. 668 280 780

kolorowonaukowo@gmail.com

[

Joanna Kasprzyk

tel. 600 011 169

[

Formularz kontaktowy

[

Katarzyna Latawiec

sekretariat

(zapisy na zajęcia,

wszystkie sprawy)

tel. 668 280 780

kolorowonaukowo@gmail.com

Formularz kontaktowy

Zapisz dziecko na zajęcia

Prowadzimy zajęcia Kolorowo-Naukowo w Warszawie

Warszawa:

KOLORE Placówka Oświatowo-Wychowawcza KOLORE Joanna Kasprzyk NIP 9512185289

 

Zapisz dziecko na zajęcia